events

A keni vendosur qė tė vazhdoni studimet tuaja jashtė vendit por jeni nė mėdyshje?

January 21st, 2016

Ne kemi ftuar Z. Faton Bislimi, një aktivist shqiptar i diplomuar në programin Master i Shkencave në Zhvillim Ndërkombëtar dhe Administratë Publike në Universitetin Harvard, në vitin 2007.
Për çdo pyetje rreth shkollimit në SHBA ose në Kanada, do të keni mundësinë të pyesni një prej shqiptarëve më të sukesesshëm në SHBA. Studentët gjithashtu do të kenë mundësinë të informohen rreth programeve të ndryshme si Shkolla Pranverore në Washington, shkolla te ndryshme verore në SHBA ose vazhdimin e studimeve master atje.

Vendi: Salla e Konferencave
Data: 22 janar 2016