Universiteti “EPOKA” nėnshkruan Marrėveshjen Ndėrinstitucionale me Universitetin Ndėrkombėtar tė Logjistikės dhe Transportit nė Wroclaw (MWSLiT), nė Poloni

May 16th, 2017

Më 11 maj 2017, Universiteti “EPOKA” dhe Universiteti Ndërkombëtar i Logjistikës dhe Transportit në Wroclaw (MWSLiT), në Poloni, nënshkruan Marrëveshjen Ndërinstitucionale në kuadër të Programit Erasmus+, Key Action 1 - Mobiliteti për studentët dhe stafin. Të dy institucionet do të bashkëpunojnë për shkëmbimin e studentëve dhe stafit në kuadër të Programit Erasmus+ për vitet akademike 2016-2017 dhe 2017-2018.
Universiteti Ndërkombëtar i Logjistikës dhe Transportit në Wroclaw është një universitet privat i themeluar në vitin 2001 në Wroclaw. Universiteti u themelua në bashkëpunim me grupin francez ESIDEC në Metz dhe është universiteti më i mirë i specializuar në logjistikë, sipas renditjes akademike kombëtare. Aktualisht, Universiteti Ndërkombëtar i Logjistikës dhe Transportit në Wroclaw ofron lëndë në Logjistikë, Transport, Inxhinieri Ndërtimi dhe Studime të Menaxhimit në të dy programet e studimeve, Bachelor dhe Master Shkencor.
Realizimi i Marrëveshjes Ndërinstitucionale në fjalë, është i dobishme jo vetëm për avancimin akademik dhe profesional të studentëve dhe stafit por edhe për forcimin e marrëdhënieve të mëtejshme midis dy Universiteteve tona.