Studentė tė Universitetit Epoka pranohen nė programin master nė Universitetin Politeknik tė Katalunjės, Spanjė

April 19th, 2017

Studentët e Universitetit Epoka, Eda Brahimllari dhe Lira Grada, aktualisht studente në vitin e tretë në Inxhinieri Elektronike dhe Komunikim Dixhital, janë pranuar për të vazhduar studimet e tyre master në një nga universitetet më të mira të Evropës: UPC (Universitat Politècnica de Catalunya), Barcelonë, Spanjë, i cili renditet i 259-i në renditjet botërore sipas webometrics.info.
Eda dhe Lira do të studiojnë në programin Master i Shkencave në Inxhinieri Elektronike duke filluar nga viti akademik 2017 – 2018. I urojmë suksese të mëtejshme në karrierën e tyre.