Studentė dhe akademikė tė Universitetit Epoka morėn pjesė nė ICESoS 2015

April 24th, 2015

Studentė dhe akademikė tė Universitetit Epoka morėn pjesė nė ICESoS 2015

Në  23-24 prill 2015,  studentë dhe lektorë të Universitetit Epoka morën pjesë në Konferencën e Dytë Ndërkombëtare të Studimeve Ekonomike dhe Sociale, organizuar nga International Burch University në Sarajevë.
Universiteti Epoka u përfaqësua në këtë konferencë nga tetëmbëdhjetë studentë dhe lektorë të Fakultetit të Shkencave Ekonomike dhe Administrative. Pjesëmarrësit patën mundësi të prezantonin punimet e tyre përpara një audience mjaft të kualifikuar, profesionistë në fushat e biznesit dhe ekonomisë. Vlen të përmendet që studentët e Universitetit Epoka  morën vlerësime të shumta për punimet e tyre te kualifikuara, si dhe për aftësitë e tyre në prezantimin e projekteve.
Në ceremoninë mbyllëse Universiteti Epoka  në mirënjohje të kontributit në organizimin e konferencës si dhe  performancës së lartë të përfaqesuesve të tij, u nderua me një plaketë falenderimi.
Për më tepër, në bashkëpunim me Dekanatin e Studentëve, studentët patën mundësi të vizitonin qytetin antik të Mostarit.
Ky organizim ishte një mundësi mjaft e mirë për të gjithë pjesëmarrësit për të zgjeruar rrethin e tyre profesional si dhe për të ndarë ide dhe eksperienca me akademikë dhe studentë të dalluar.