Shoqata “Horizontet e Reja” nė bashkėpunim me Universitetin Epoka organizuan aktivitetin “Simfonia e Jetės”

March 5th, 2014

Në vazhdën e një traditë tashmë të përvitshme të shoqatës “Horizontet e Reja” në bashkëpunim me Universitetin Epoka dhe Kolegjet Turke me data 4 mars 2014 organizuan në Teatrin e Operas dhe Baletit aktivitetin “Simfonia e Jetës”, program i cili shpalos vlerat që mbart çdo grua. Ashtu sikundër vitet e mëparshme, edhe ketë vit ishin të pranishme shumë personaletete, ku vlen të përmendet prania e bashkëshortes së Kryeministrit të Shqipërisë, znj.Linda Basha-Rama, të Kryeministrit të Kosovës znj. Lumnie Thaci, artistja e merituar Roza Anagnosti, tenori Kastriot Tusha etj.

Të pranishëm në sallë ishin deputete dhe shumë intelektuale nga fusha të ndryshme. Nën drejtimin e prezantueses Suela Demiri, ky program në edicionin e peste të tij vlerësoi me çmimin "Trëndafili i Artë" znj. Roza Anagnosti për kontributin e dhënë në fushën e artit dhe znj.Liljana Luani në fushën e edukimit, një mësuese e palodhur me një shpirt human.

Tenori Kastriot Tusha së bashku me vajzën e tij ishin surpriza e këtij evenimenti, ndërkohë që në piano u luaj një pjesë muzikore nga znj. Ana Kaçinari dhe një pjesë me valle të zgjedhura popullore të grupit të vallëve të kolegjit “Turgut Özal” në Durrës.