Rektori i Universitetit Epoka, Prof. Dr. Remzi Altın vizitoi KPMG Albania

May 11th, 2014

Rektori i Universitetit Epoka, Prof. Dr. Remzi Altın vizitoi KPMG Albania

Në kuadër të vizitave në kompanitë pjesëmarrëse në Panairin e Parë të Karrierës, organizuar nga Universiteti Epoka, Rektori i Universitetit Epoka, Prof.Dr. Remzi Altın vizitoi më 09 maj 2014, KPMG Albania, një rrjet global i firmave profesionale që ofrojnë shërbime këshilluese në fushat e auditimit, taksave etj. Gjatë vizitës, Prof. Altın u mirëprit në ambientet e KPMG-së nga Përgjegjës të Zyrës së Burimeve Njerëzore, Znj. Valmira Vejuka dhe znj. Anisa Subashi, të cilave Rektori i Universitetit Epoka i shprehu mirënjohjen për pjesëmarrjen dhe kontributin e kompanisë së tyre në Panairin e Parë të Karrierës.

Gjatë takimit, u bisedua për nivelin e lartë të Panairit dhe cilësinë e studentëve. Në të njëjtën kohë përfaqësuesit e kompanisë treguan interes për të realizuar një intervistë të dytë me studentët të cilët ata paten mundësi t`i intervistonin ditën e panairit, duke i parë ata si të aftë për t`u punësuar në kompani të ndryshme me të cilat KPMG ka bashkëpunim.

Panairi i Karrierës ishte hapi i parë për të pasur një bashkëpunim më të ngushtë midis Universitetit Epoka dhe KPMG si dhe me kompani të tjera që morën pjesë këtë aktivitet.