Klubi Studentor Innovative Enterprises Club viziton Ambasadėn Amerikane nė Tiranė

April 29th, 2016

Më 27 prill, Klubi i Inovacionit dhe Sipërmarrjes së Universitetit Epoka vizitoi Ambasadën Amerikane në Tiranë. Fillimisht, ata bënë një tur të ndërtesës së Ambasadës, përfshirë Kopshtin e Trëndafilave dhe përmendoren kushtuar dy punonjësve të parë shqiptarë të Ambasadës: Kolë Kuqali dhe Loni Adami. Ambasadori Donald Lu u takua me studentët dhe u foli atyre për përvojën e tij si student dhe sfidat me të cilat përballen të gjithë studentët pas diplomimit, si dhe për rolin e rëndësishëm të këtij brezi në të ardhmen e Shqipërisë.