Epoka League: Kampionati Ndėrkombėtar i Futbollit pėr Shkollat ​​e Mesme

May 4th, 2017

Epoka League: Kampionati Ndėrkombėtar i Futbollit pėr Shkollat ​​e Mesme

Universiteti Epoka organizoi për të katërtin vit radhazi Epoka League: Kampionati Ndërkombëtar i Futbollit për Shkollat ​​e Mesme. Për më shumë se një javë, shkollat ​​nga Tirana, Durrësi dhe Gjakova luajtën për të zgjedhur më të mirët në mesin e tyre.
Shkolla "Teknike Ekonomike" u nderua me Fituesin e turneut të këtij viti, duke fituar kundër shkollës së mesme "Ismail Qemali" me rezultatin 2-1 në ndeshjen finale. Vendi i tretë iu dha Shkollës së Mesme A.Z. Çajupi, e cila fitoi me rezultatin 4 - 3 kundër Sarinës 2002 në ndeshjen për vendin e tretë.
Një falenderim i veçantë i takon sponsorit tonë Intersport, multi brandit më të madhe sportiv në Shqipëri dhe rrjetit te dyqaneve Adidas, të cilat për të dytin vit radhazi e kanë përkrahur këtë nismë për të promovuar sportin tek gjithe te rinjte. Faleminderit INTERSPORT Albania dhe Reebok adidas Albania për mbështetjen tuaj.
Disa trofe u atribuohen edhe ekipeve të tjera dhe lojtarëve individualë. Trofeu i 'ekipit fair Play” u dha në shkollën Sarina 2002.
Trofeu i "portierit më të mirë" shkoi në Mensur Hoxha nga shkolla Ismail Qemali;
Trofeu "Mbrojtësi më i mirë" iu dha Serxho Ruço nga Shkolla Ismail Qemali;
Trofeu i "mesfushorit më të mirë" iu dha Xhefri Dema nga Shkolla A. Z. Çajupi;
Trofeu i "sulmuesit më të mirë" iu dha Arbër Kënga nga Teknike Ekonomike School;
Trofeu i trajnerit më të mirë iu dha Artan Shehut nga Teknike Ekonomike;
Trofeu i "golashënuesit më të mirë" me 12 gola iu dha Eneid Kodra nga Shkolla A. Z. Çajupi.
'Lojtari më i mirë i trofeut të turneut iu dha Endi Jovani nga Teknike Ekonomike School.
Universiteti Epoka në cilësinë e organizatorit të këtij kampionati ndërkombëtar do të vazhdojë të punojë dhe të kontribuojë për komunitetin duke edukuar të rinjtë me vlera qytetare dhe sportive. Urimet më të mira shkojnë tek organizatorët, pjesëmarrësit dhe përkrahësit e aktivitetit.