Departamenti i Arkitekturės organizon workshopin: Java Orientuese pėr studentet e vitit I-rė

September 30th, 2013

Nga 7 tetor deri më 9 tetor 2013, Departamenti i Arkitekturës në Universitetin Epoka organizon workshopin: Java Orientuese për studentët e vitit të I-rë.

Worshopi Java orientuese për studentët e vitit të I-rë konsiston jo vetëm në njohjen e studentëve të vitit të parë të arkitekturës me ambientin e ardhshëm universitar, stafin akademik dhe kolegët e tyre, por ka si fokus kryesor që në mënyrë të përmbledhur të shpjegojë aspekte kryesore të programit akademik të arkitekturës.

Programit tre ditor i këtij workshopi do të përfshijë dokumentarë mbi arkitekturën, njohuri bazë mbi fotografinë, vizatim të lirë, ndërtim maketi, konkurse në disiplinat e sipërpërmendura, ekspozita si dhe kolekiume etj.

Një informacion më të detajuar rreth kalendarit të aktiviteteve ju mund ta gjeni këtu.

Informacion më të hollësishëm në lidhje me konkursin për studentët e vitit të I-rë të programit të Arkitekturë mund ta gjeni këtu.